Avastusmatkad

Oleme sõpruskond, kes on tegelenud matkamisega üle kümne aasta, teinud seda nii maal kui veel, nii suvel kui talvel, nii Eestis kui välismaal. Oleme veendunud, et Eesti loodus väärib avastamist, hoidmist ja austamist, ning tahame aidata jõuda selle veendumuseni ka teistel. Ühtlasi näeme, et saame eelkõige laste ja noorte, aga ka täiskasvanute harimise teel anda oma panuse Eesti tuleviku heaks.

Oma missiooni täitmiseks korraldame aastaringselt haridusliku sisuga loodusmatku, mille käigus aitame osalejatel avastada uut nii looduse kui iseenda kohta. Meie partnerid on eelkõige laste, vabatahtlike ja noortega tegelevad organisatsioonid, sh noortekeskused ja asenduskodud, aga korraldame üritusi ka teistele huvigruppidele.

Anton

On tegelenud matkamisega nii kaua, kui suudab meenutada. Hea suhtleja ja matkaseltskonna hing, loob kiiresti usaldusliku suhte igas eas ja igast rahvusest inimestega. Armastab katsetada erinevat varustust. Antoni seljakotist leiab alati mitu matkapriimust, peotäie taskunuge ja kulbi.

Janne

Nii aktiivne matkaja kui ka tugev taustajõud näiteks matkade logistilisel toetamisel. Nõudlik nii enda kui ka teiste suhtes ja kui ta midagi tahab, siis on valmis selle nimel pingutama. Kui Janne tempot teeb, siis on nii mõnelgi pikakasvulisel mehel raskusi kannul püsimisega.

Sven

Avastusmatkade loomise idee autor ja tagantutsitaja. Matkanud õige mituteist aastat nii maal kui veel, nii Eestis kui välismaal. Tugeva tahtejõuga ja distsipliini armastav matkaja. Kui Sven on matkal, siis on alati kord majas. Või telgis. Või lõkke ääres.

Diana

Kogenud projektijuht ja ürituste korraldaja. Hindab matkadel head koostööd ja võtab tihti köögitoimkonna juhtimise enda peale. Kui Diana on matkal, siis on eraldi menüü nii lihasööjatel, taimetoitlastel kui ka veganitel.

Meelis

Põhjalik planeerija, kellele usaldatakse tihti marsruudi kavandamine. Universaal, kes saab iga matkal ette tuleva tööga hästi hakkama. Kuna on hea orienteeruja, siis on tema selja taga turvaline liikuda. Meelisel on alati kompass kaelas ja kaart taskus ning ta ei talu, kui ei tea oma asukohta ja liikumissuunda.

David

Üks Avastusmatkade seltskonna peamisi kujundajaid. Hoiab autos alati igaks aastaajaks valmis pakitud seljakotti, kuid eelistab matkata ainult hädavajaliku varustusega. Armastab head toitu ja seda mõistagi ka matkal. Davidi jaoks ei ole matk täiuslik, kui pole kaasas espressokannu hea kohvi keetmiseks.

Piret

Tõeline looduslaps ja enda ümber ilu looja. On töötanud ka aastaid lastega ning oskab nendega igas olukorras edukalt toime tulla. Pireti jaoks ei valmista mingit raskust möödaminnes metsast mõni ürt kaasa haarata, et õhtul lõkke ääres sellest Kunksmoori kombel väekas tõmmis teha.

Heikki

Kogenud matkaja, kes kasutab oma inseneritaipu ka matkal ette tulevate argiste olukordade lahendamiseks. Oskab valida kaubandusvõrgust välja kõige paremad telgid ja magamiskotid. Heikki ei räägi palju, kuid kui ta juba midagi ütleb, siis tasub kuulata.

Airiin

Kogenud noortejuht, kes on palju lastega laagrites ja looduses viibinud. Kui Avastusmatkade meesliikmetel on vaja veel üht meeskonnakaaslast raskele ööpäevasele koormusmatkale, on Airiin neid rohkem kui ühe korra välja aidanud.

Maarjus

Alati positiivne ja jäljendamatu huumorimeelega matkaja, hoiab igas olukorras kaaslaste tuju üleval. Abivalmis ja füüsiliselt võimekas. Kui kottide pakkimisel jääb paar telki või muud raskemat varustust ilma kandjata, siis võib need alati lahkelt Maarjuse laiadele õlgadele laduda.

Karin

Seltskonna tujuhoidja, kes leiab igas situatsioonis midagi positiivset ja on alati valmis nägema elu läbi huumoriprisma. Karin armastab oma võimeid proovile panna, olgu selleks kanuuga läbi jää sõitmine, aja peale telgi pakkimine või maratonijooks. Oma pealehakkamisega motiveerib ta ka teisi enda ümber olukorrast maksimumi võtma.

Matka õnnestumiseks on oluline, et osalejad oleksid avatud ja valmis kõike omal käel proovima ja kaasa tegema. Meie pakume omalt poolt ürituse professionaalset ettevalmistust ja igakülgset läbiviimist, sh abi varustuse kogumisel ja pakkimisel. Noorte- ja lastegruppide puhul soovime, et lisaks Avastusmatkade instruktoritele saadab gruppi võimalusel veel vähemalt üks osalejatepoolne täiskasvanud eestvedaja.

Muuhulgas saame jagada selliseid teadmisi ja kogemusi:

  • teekonna planeerimine ja sihtkohta jõudmine kaardi ja kompassi abil;
  • looduses liikumine maal, veel ja lumel nii lühikestel kui pikkadel matkadel;
  • ohutu ja jätkusuutlik käitumine looduses, loodust, ennast ja teisi kahjustamata;
  • välitingimustes ööbimine erinevatel aastaaegadel;
  • tuletegemine (ka ilma tikkude ja tulemasinata) ja ülevalhoidmine;
  • toidu valmistamine välitingimustes erinevate meetodite ning vahenditega;
  • matkavarustuse valik, kasutamine ja hooldamine;
  • muud nipid, mis aitavad inimesel looduses ellu jääda ning ennast mugavalt tunda.

MTÜ Avastusmatkad

avastusmatkad@gmail.com

Leia meid Facebookist

IBAN EE397700771001495590

Reg nr 80380749